Tort z pieluszek/pampersów – zrób to SAM „DIY”

Tort z pieluszek/pampersów – zrób to SAM „DIY”

Coraz cześciej możecie znaleźć ogłoszenia w internecie oferujące tort z pieluszek z okazji Baby Shower, narodzin dziecka czy chrzcin. Okazji jest wiele 🙂 a ja pokażę Wam poniżej, że wcale nie musicie go kupować – zrobicie go SAMi. Zupełnie sami.

Oto moje ostatnie realizacje tortów, jeżeli chcecie bym przygotowała taki tort by zaskoczyć Waszą Mamę – śmiało piszcie, wszystko dopasowuję do Waszych wymogów. Kolorystyka zawsze dopasowana do stylu Baby Shower, powitania czy chrzcin.


A tutaj spersonalizowany tort dla Tadeuszka, synka strażaka.

! Ważne jest by gotowy ozdobiony torcik zapakować w celofan. Prezent w formie tortu z pieluszek to praktyczna forma podarunku i musimy wziąć to pod uwagę, że jeżeli Mama zdecyduje się go rozmontować i użyć pieluszki, wszystko musi być sterylne i czyste, a nie zakurzone 🙂

Ciężko sobie wyobrazić powitanie Maleństwa na świecie czy Baby shower bez tortu z pieluszek. Często kupowanie prezentu zostawiamy na ostatnią chwilę i zupełnie zdezorientowani ilością propozycji w sklepach biegniemy z byleczym w odwiedziny, by po prostu prezent był odhaczony.

Może to wyglądać inaczej 🙂

Jak zrobić tort z pieluszek?

Po pierwsze musimy wiedzieć, jak nasz tort z pieluch ma wyglądać. W internecie jest bardzo dużo inspiracji i zachęcam najpierw do przeszukania grafiki w Google. Możemy wykonać go z samych „pampersów”, możemy wkomponować w niego inne drobiazgi. Kiedy już ustalimy, jak nasz podarunek dla dziecka (i jego rodziców) ma wyglądać, musimy zgromadzić niezbędne materiały.

Potrzebujemy:

pieluchy jednorazowe/pampersy – każdy rozmiar tortu wymaga innej (większej, bądź mniejszej ilości pampersów zwróćcie uwagę jak są pakowane)

gumki recepturki – ciężko je kupić stacjonarnie, polecam allegro, bądź wizytę w zaprzyjaźnionej aptece 🙂 Panie farmaceutki chętnie dzielą się recepturkami

wstążki/taśmy do dekoracji i przykrycia gumek

rolkę po papierze śniadaniowym, złotku kuchennym bądź po prostu rolki po papierze toaletowym

wszelkiego rodzaju ozdobniki – mogą to być kokardy, banery z imieniem dziecka (ja stosuję dwie ozdobne słomki i proporczyk z tektury/papieru)

prezent na górę tortu (np. kosmetyki, cienkie kocyki, akcesoria, maskotki, pieluszki tetrowe itp.) Ja do jednego z moich tortów wybrałam np. buciki – chyba jeden z najpopularniejszych motywów:


A teraz konkrety tort z pampersów krok po kroku w filmiku który znalazłam dla Was na youtube:

Wpadnijcie też na mój Pinterest, dodaję tam mnóstwo inspiracji i pomysłów na torty z pampersów 🙂

Chociaż tort z pieluch bez problemu można kupić, zrobienie go samemu daje o wiele większą frajdę – i temu, kto go tworzy, jak i temu, kto go dostaje.

K.

Published by Kinga

.