SESJE NOWORODKOWE – CZY WARTO ?

SESJE NOWORODKOWE – CZY WARTO ?

Odpowiem jednym słowem WARTO, zawsze warto robić wszystko by piękne chwile zatrzymać na zawsze i jak najbardziej powinniśmy korzystać z możliwości XXI wieku. Przygotowując się do tego wpisu, przejrzałam moje „pierwsze” zdjęcia i stwierdzam, że możliwości kiedyś były całkiem inne, kto by kiedyś pomyślał o ustawianych sesjach w zaciszu domowym? Jedynymi profesjonalnym zdjęciami jakie mam, są te ze studia fotograficznego. Sztuk całe dwie.

Jestem zwolenniczką uwieczniania pięknych chwil za pomocą aparatu fotograficznego, jest tyle wspaniałych osób które świetnie rozumieją świat takich małych istotek i bardzo profesjonalnie wykonują ujęcia. Z czasem będę mogła pokazać Wam kilka takich sesji <3

660caa307606d077a09b4d8aede5e5e1

Warto też zrobić wszystko by maleństwo, bo zacznę od sesji noworodkowej, czuło się bezpiecznie i żeby ta sytuacja nie wywołała u dziecka i u rodziców stresu. Nie jestem zwolenniczką „przebierania” dzieci w przeróżne stroje już na początku ich życia. Sesje naturalne, w ich domku, w ich łóżeczku i co najważniejsze w ich kocyku na pewno nie wzbudzą w nich poczucia strachu i dzidziuś cudnie wyjdzie na każdym zdjęciu. Czas trwania takiej sesji również ma ogromne znaczenie, po pierwsze noworodek będzie mógł w spokoju zasnąć, radzę nie wychodzić też tak wcześnie z dzieckiem na dwór i nie narażać go na zarazki, bakterie itd. dlatego po raz kolejny – sesję noworodkową radzę robić w swoim domu. Studio fotografa odwiedzicie jak dziecko będzie już oswojone z  nową rzeczywistością. Myslę, że nie powinno być też problemu ze znaleziemiem fotografa, który przyjedzie wykonać taką sesję u Was w domu.

sesja-noworodkowa-siedlce-warszawa-sokolow-sesja-rodzinna-pourodzeniu-babyboom3

Przeglądając strony fotografów wykonujących takie sesje noworodkowe potwierdza się u wielu z nich, iż taką sesję powinno wykonać się do 10 dnia życia dziecka, wtedy można jeszcze zaobserwować embrionalne pozycje, które przyjmuje niemowlak. Często dzieci pozują tylko w majteczkach czy body i chcę podkreślić by używać swoich kocyków, ubranek.

43b61db60c0f2c92401f95e1655bc660

W ramach inspiracji zachęcam do wpisania frazy w internecie i obejrzenia przepięknych sesji domowych, naturalnych i pełnych pięknej miłości.

Poniżej kilka inspirujących pomysłów:

03cc3d862e028e3659ed8f7c163d6244

I moje ulubione ujęcia w galerii poniżej 🙂

 

Published by Kinga

.