POWITANIE MAMY I DZIECKA W DOMU PO PORODZIE – 10 PRZYKAZAŃ TATY

POWITANIE MAMY I DZIECKA W DOMU PO PORODZIE – 10 PRZYKAZAŃ TATY

Cześć!

Poniżej wypisałam Ci 10 przykazań, które mówią o tym jak powitać w domu Mamę i Maleństwo po porodzie. Tą listę można rozszerzać o kolejne 10 i kolejne i kolejne, ale gwarantuję, jeżeli zrobisz to co wypisałam – sprawisz, że w tym dniu po raz kolejny poczuje się najszczęśliwsza na świecie. To, że tu jesteś to sukces, bo chcesz uczynić Ją szczęśliwą, a to znak, że bardzo ją kochasz

Trzymam kciuki!

sesja-noworodkowa-siedlce-warszawa-sokolow-sesja-rodzinna-pourodzeniu-babyboom-sesja-rodzinna

1. Poinformuj mamę, że przyjedziesz po nią do szpitala, dowiedz się o której są wypisy i jeżeli trzeba weź urlop – przecież przysługują Ci dwa dni urlopu okolicznościowego z okazji narodzin dziecka

2. Wysprzątaj dom. Mama po powrocie nie będzie miała na to sił i czasu. Pamiętaj zadbaj o to, by nie zdenerwował ją ten fakt – a może być bardzo wrażliwa.

3. Przygotuj dla niej swieże ręczniki, coś do spania, kapcie i szlafrok. Pobyt w szpitalu na pewno dla nikogo nie jest przyjemny więc niech od razu poczuje Twoją opiekę i ciepło.

4. Zadbaj o to by w lodówce były wszystkie potrzebne rzeczy na najbliższe posiłki, ewentualnie zamów obiad do domu. To pewne, że z takim maleństwem nie będziecie biegać po sklepach i restauracjach więc nie możesz o tym zapomnieć.

5. Skoro będziesz już w sklepie miło jak zadzwonisz do niej i zapytasz czy czegoś nie potrzebuje, jeżeli poród zaskoczył Was oboje może mieć pewne braki w kosmetychach czy w przyborach.

6. Zmień pościel i zaściel pięknie Wasze łóżko oraz przygotuj miejsce do spania dla Waszego maleństwa. Podejrzewam, że Mama wybrała już przed porodem łóżeczki i wózek czy kołyskę, ale gdyby tego nie zorbiła – musisz się tym zająć tak by maleństwo miało gdzie się wylegiwać.

7. Zadzwoń do Twoich i Jej rodziców i zapewnij ich, że odbierasz swoje Skarby ze szpitala i, że niebawem jak już sobie wszystko poukładacie zaprosicie ich – dziadkowie również przeżywają bardzo ważny etap w swoim życiu i będą czekać na każde nowe informacje w sprawie.

8. Zlituj się i uprasuj tą koszulę niech wie, że jesteś dumnym tatą i celebrujesz tą chwilę.

9. Nie zapomnij o docenieniu Jej tak bezpośrednio – kup jej kwiaty – koniecznie, taki ogromny bukiet, żeby wiedziała, jaki jestes z niej dumny. Nie zapomnij też o nowym członku rodziny. Tej małej istotce też należy się mały drobiazd. I oczywiście balony Zrób z tego dnia święto i ozdób Wasz dom, po tym jak go pięknie wysprzątasz. Na mojej stronie znajdziesz mnóstwo inspiracji jak zrobić to samemu.

10. Pamiętaj, to wszystko możesz zrobić sam – ale nie musisz, możesz poprosić o pomoc mnie i spokojnie usiąść w fotelu pijąc ulubioną kawę czekając na tą chwilę <3

K.

540e9388c743c81825ca76e1df802945

Published by Kinga

.