Pomysły na plenerowe gry i zabawy Woodbe oraz kilka szczerych wyznań po co angażuję się w animacje weselne :)

Sezon letni 2018 ograniczony jest w moje indywidualne realizacje. Jak wszyscy doskonale wiecie, mam malutkie dziecko i to Sarze poświęcam teraz każdy dzień i każdy weekend. Nie jest to dla Was dziwne, że na rzecz realizacji indywidualnych rozwijam sklep i wysyłam mnóstwo przyjęć w pudełkach czyli baby showerboxów czy boxów z dekoracjami na roczek, ponieważ to nie wymaga ode mnie opuszczania domu i rozłąki z córeczką. Powitania po porodzie również toczą się swoim torem i ciągle tej pracy jest sporo, no dobrze więc po co Ci kobieto do tego wszystkiego jeszcze animacje weselne?

Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak wiele osób z mojego najbliższego otoczenia zadaje mi to pytanie. Po co? Po co Ci to? Nie masz dość, że cały dzień spędzasz z Sarą to jeszcze w weekendy latasz do gromadki dzieci, które na pewno są bardzo żywe i momentami nieznośne?

Rozpoczynając sezon 2018 w dniu 31. maja wspaniałym weselem Dominiki i Seweryna zaplanowałam, że pokażę Wam na blogu inspiracje na gry plenerowe z wykorzystaniem wspaniałych gier marki Woodbe. Dzisiaj dodatkowo do tych inspiracji dorzucam kilka swoich prawd i kilka zdań wyjaśnień – po co mi to 🙂

Po pierwsze – dzięki animacjom weselnym mogę „wyskoczyć” na te 2-3 h i zmienić otoczenie/ludzi oraz tak zwyczajnie rozerwać się w prosty dziecinny sposób – uwierzcie mi to dużo daje. Nabieram dystansu i serio tęsknie za Sarą po tych kilku godzinach. Tęsknie za jej śmiechem, za jej oczkami pełnymi zachwytu nad wszystkim co zobaczy i bięgne po tych kilku godzinach jak na skrzydłach by ją wreszcie zobaczyć 🙂

Po drugie – uczę ją od najmłodszych dni, że nic się złego nie dzieje, jeśli mamy nie ma z nią 2/3 h –  uczę ją, że tata też może ją uspać, nakarmić i potulić – to ważne by kontakt obojga rodziców z dzieckiem pielęgnować od początku i to właśnie się dzieje podczas moich animacji weselnych.

Po trzecie – karmię się tymi spotkaniami i tą nową energią, którą każdorazowo otrzymuję od dzieciaków. Są niezwykłe! Mają w sobie tyle pasji do różnych rzeczy. Są tak ciekawe świata i nowych zabaw które im pokazuję. To uzależnia – uwierzcie!

Po czwarte – uśmiech dziecka to dla mnie coś niezwykłego. Jestem z siebie dumna i czuję się taka spełniona i dowartościowana, gdy słyszę od nich, że im się podobało lub po prostu gdy widzę ten zachwyt w ich oczach.

To chyba byłoby na tyle słowem wytłumaczenia PO CO 🙂 A teraz zobaczcie jakie wspaniałe inspiracje podrzucam Wam na plenerowe gry całą rodziną.

Po pierwsze poznajcie markę Woodbe – sami o sobie piszą: lifestyle’owa marka ręcznie wykonywanych gier drewna. I to właśnie tym mnie zainteresowali. Ta miłość do natury i jedyne w swoim rodzaju drewniane gry, które są kwintesencją radości, energii i aktywnego wypoczynku zainteresowały mnie na tyle, że zapragnęłam pokazać je moim dzieciakom podczas animacji.

Zgadzam się w 100% że dodają one optymizmu na każdym przyjęciu. Dzieciaki uwielbiają te gry i po kilku przyjęciach stwierdzam – Nie ważne jest ile masz lat, jaki masz strój, ani czy jesteś wysportowany. Ważna jest TA CHWILA i to że łączą pokolenia oraz zajmują dzieci na tyle, że zapominają o wirtualnym świecie.

Poniżej wymienione gry możecie kupić lub po prostu wypożyczyć 🙂 Jest to świetna opcja, gdy np. organizujecie plenerowe przyjęcie i tylko jednorazowo ich potrzebujecie.

Poznajcie ich gry:

The Cornhole

Cornhole to gra, która wystawia  na próbę naszą celność i precyzję, przy wykorzystaniu kolorowych woreczków z kukurydzą. Zasady są banalnie proste! Gracze oddaleni o 5-6 dużych kroków od deski Cornhola próbują trafić woreczkami w obrys tablicy, a najlepiej w otwór deski.

Gra sprawdza się zarówno w upalne dni jak i te chłodniejsze.

Jenga czyli Woodbe Block

Woodbe Block to pojedynek z grawitacją. Czy jesteście w stanie z nią wygrać? 42 bloki…14 pięter…65 centymetrów… W Woodbe Block nie ma granic! Spróbujcie ułożyć kolejne piętra wieży, nie burząc budowli. Wygrywa ten, kto jako ostatni ułoży blok zanim wieża runie. Czym większa wieża, tym większa zabawa! Nie wierzycie? Sami się przekonajcie! Moje dzieciaki kochają budowlę Woodbe. Za każdym razem wyznaczam osobę odpowiedzialną za dopilnowanie, by wieża była precyzyjnie ułożona. To niejako nagroda za współpracę podczas animacji oraz mobilizacja do dobrego zachowania 😀

Ladder Golf

Ladder Golf to gra dla tych co lubią wyzwania i współzawodnictwo. Dodam, że to moja ulubiona gra ze wszystkich wymienionych 🙂

Tu liczy się nie tylko precyzja, ale przede wszystkim technika! Jak rzucić bolą w taki sposób, aby zawinęła ona na szczeblu drabinki? Ladder Golf to gra rozwijająca Twoją sprawność fizyczną i wyobraźnię, a  zdrowa doza rywalizacji i zabawy na świeżym powietrzu to idealny przepis na piękny dzień!

oraz wiele wiele innych:
Domino

Domino to prosta gra logiczna dla całej rodziny. Gra polega na tworzeniu łańcucha logicznie ułożonych kostek domino. Do końców łańcucha gracze dokładają kolejno po jednym dominie w ten sposób, aby liczba oczek na końcach stykających się kostek była jednakowa. W momencie wyłożenia przez któregokolwiek z graczy ostatniego domina następuje koniec gry. Wygrywa gracz, który jako pierwszy pozbył się wszystkich kostek domina.

Connect Four

Connect Four to wielkoformatowa gra logiczna dla dwóch drużyn rywalizujących ze sobą dwoma kolorami krążków. Jej zasady są bardzo proste – pierwszy gracz wrzuca swój krążek do wybranej przez niego kolumny. Żeton zajmuje najniższą pozycję. Gracze wrzucają swoje krążki na przemian, aż jeden z nich ułoży cztery żetony w poziomie, pionie lub ukosie. Przekonajcie się sami, który z graczy jako pierwszy ułoży zwycięską czwórkę!

Horseshoes

Horseshoes to gra dla tych co lubią wyzwania i współzawodnictwo. Tu liczy się nie tylko precyzja, ale przede wszystkim technika! Jak rzucić podkową w taki sposób, aby owinęła się ona wokół kołka?

Przekonajcie się sami, że ta gra prosto z Texasu sprawi, że będziecie mieć nie lada zabawę!

Mam nadzieję, że zainspirowałam Was do tego by zrobić coś wspólnie całą rodziną i zostawić choć na chwilę wirtualny świat 🙂

Published by Kinga

.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *