W jaki sposób i kogo zapraszać na przyjęcie BABY SHOWER? {prezent – darmowy szablon zaproszenia na BABY SHOWER}

Dzisiejszy nowy post pomoże Wam w organizacji przyjęcia baby shower. Sama jestem teraz na etapie przygotowań do swojego BABY SHOWER – tak wypada zorganizować je sobie samej TUTAJ więcej o tym – więc wiem jakie trudności może Wam sprawić organziacja bądź ewentualne szczegóły. Dzisiaj dowiesz się: w jaki sposób i kogo zapraszać na przyjęcie baby shower? Otrzymasz darmowy szablon tekstu do zaproszenia oraz dowiesz się gdzie zupełnie za darmo stworzyć piękne wymarzone zaproszenie. 

Skorzystałaś już z moich rad, wydrukowałaś BABY SHOWER PLANNER, wybrałaś miejsce, datę, stworzyłaś listę gości – teraz czas na ZAPRASZANIE! Dla mnie to najprzyjemnieszy moment 🙂 Ale czy dla wszystkich? Dla tych, którzy nie do końca znają jeszcze etykietę związaną z tym przyjęcie może stać się to dość kłopotliwe. Nic się nie martw, poniżej odpowiedź na wszelkie pytania.

Kogo zaprosić na baby shower?

Tradycyjnie”prysznice” są sprawą wyłącznie kobiecą i po pierwsze zapraszamy na takie przyjęcie najbliższe nam kobiety, !chociaż obecnie niektóre kobiety lubią zapraszać swoich partnerów, a to może być miły sposób, aby tata czuł się bardziej zaangażowany w czasie oczekiwania na maleństwo.

Czyli po pierwsze musimy ustalić czy będzie to jedynie babskie party czy decydujecie się na wersję nowoczesną 😀 i zapraszacie też tatusia (oraz ewentualnie jego kolegów).

Kobiety w ciąży bardzo często dopada tzw. „mgła ciążowa” – tak nawet i ja się na tym łapię, zdarza mi się zapominać o oczywistych sprawach. Nie pozwolę Ci zapomnieć o najważniejszych gościach. Goście ostatecznie tworzą atmosferę i dobre wspomnienia. Jeśli organizujemy przyjęcie nie dla siebie, tylko np. dla przyjaciółki, to zawsze pojawia się pytanie: kogo zaprosić? Czy nie zapomnimy o nikim ważnym?

Pamiętam jak ja tworzyłam swoją listę gości na baby shower 🙂 Nie chciałam zapomnieć o nikim ważnym dla mnie dlatego trzy razy analizowałam swoją listę 🙂

Poniżej moja lista 5. osób, które wypada zaprosić na Baby Shower:

1. Siostry

Jeśli przyszła Mama ma siostrę – zaproś ją koniecznie – łączy je specjalna więź, znają się w końcu od urodzenia. Wspólne niesnaski, dzielenie się zabawkami, zabawy i harce…. Wszystko to powoduje, że siostry są sobie bardzo bliskie i nie powinno ich zabraknąć na tej niezwykłej imprezie. To bardzo ważny gość na baby shower 🙂 ja sobie nie wyobrażam mojego przyjęcia baby shower bez mojej siostry.

2. Bliskie kuzynki

Czasem jeśli nie miałyśmy sióstr lub okrutny los pokrzywdził nas bratem ;), ich rolę przejęły kuzynki lub siostry cioteczne. Zazwyczaj są w podobnym wieku, z podobnymi problemami. Często też w podobnym momencie życiowym. Nierzadko nasze kuzynki są dopiero co świeżymi matkami lub nimi będą. To bardzo ważne osoby i ich obecność i rady będą jak znalazł na baby shower.

3. Najbliższe przyjaciółki

Oczywista oczywistość 🙂 Osoby, które znamy od zarania dziejów. Dzielimy się z nimi naszymi troskami, obawami. Razem spędzamy czas, bądź nawet gdy tego czasu ciągle brakuje i spotykamy się po dłuższej przerwie – nie czujemy dyskomfortu. Rozmawiamy tak jakbyśmy widziały się wczoraj. Znajomość z  przyjaciółkami/bliskimi koleżankami sięga często podstawówki. Na baby shower nie powinno zabraknąć osób, które choć nie są rodziną, to są równie (lub czasem nawet bardziej) bliskie naszemu sercu. To kolejna piękna okazja – tak jak np. wieczór panienński – do odnowienia takich znajomości.

4. Koleżanki z pracy

Nie każdy się ze mną w tym punkcie zgodzi. Pamiętajcie, że w pracy spędzamy coraz więcej czasu. Częste są wyjścia ,,na miasto” i wyjazdy integracyjne. Co za tym idzie, koleżanki z pracy stają się niezwykle nam bliskie. Ponadto możemy zaliczyć małą wtopę, jeśli przyszła mama wspomni w pracy o baby shower, a jej koleżanki uświadomią sobie, że nie zostały zaproszone 😉 Nie mam na myśli zapraszanie całego działu, czy szefowej 🙂 ale najbliższe osoby z którymi jjemy obiad, dzielimy troski i opowiadamy o codziennych sprawach.

5. Mamę przyszłej Mamy

Dla Mamy zawsze jesteśmy jej ukochanymi, małymi dziećmi, nawet jak jesteśmy już całkiem samodzielne dorosłe i ustatkowane. Mama bierze udział we wszystkich ważnych wydarzeniach swoich dzieci i obserwuje ich rozwój. Ja nie wyobrażam sobie mojego przyjęcia baby shower bez mojej Mamy. Od zawsze przeżywa moje troski i cieszy się z nawet najmniejszych sukcesów. Zaproszenie jej na imprezę, która przygotowuje do posiadania własnego dziecka, będzie dla niej bardzo miłe, a jest to również piękna okazja do pamiątkowego zdjęcia pokoleniowego 🙂

Oto moja lista TOP5 🙂 Macie jakieś sugestie?

Dzieci na przyjęciu Baby Shower?

Nawet najmniej spostrzegawcza osoba zauważy słowo „BABY” czyli „dziecko” w nazwie imprezy. Dzieci, jesli lubią przebywać w dużej grupie ludzi, wprowadzają przyjemny harmider, wiecznie uśmiechnięte maluchy dodadzą trochę życia imprezie. Wiadomo, nie każde dziecko jest radosne i lubiące towarzystwo, więc należy wziąć to pod uwagę, czy dziecko jest na to gotowe i czy nie zareaguje płaczem i krzykiem. No i pamiętajmy, że przyszła mama powinna się ,,wprawiać” w opiekę nad dziećmi 😉 miło jak w jej otoczeniu znajdą się dzieci.

Należy jednak pamiętać, że latorośle nie zawsze powinny hasać samodzielnie. Dobrze by było zorganizować dla nich jakieś atrakcje. Możliwości jest wiele, począwszy od gier i zabaw, na rysowaniu skończywszy. Jeśli dzieci są jeszcze małe, dobrze było by wyznaczyć kogoś dorosłego do opieki nad nimi. Zdecydowanie trzeba zgłosić obecność dzieci na przyjęciu organizatorowi przyjęcia.

Jak/W jaki sposób zapraszać na Baby Shower?
Jeśli organizujesz przyjęcie dla przyszłej Mamy masz wiele możliwości:

Facebook’owe wydarzenie – ostatnio najszybsza/najwygodniejsza i najpopularniejsza forma
Wiadomość mailowa – wraz z ciekawą personalizowaną grafiką
Grupowa wiadomość w ulubionym komunikatorze
SMS
·- Rozmowa telefoniczna (zdecydowanie najdłuższa forma komunikacji)

Jeśli organizujesz sama swoje przyjęcie baby shower tak jak, to tutaj możesz zdecydowanie poszaleć. Ja np. zamówiłam piękne zaproszenia, które z ogromną przyjemnością będę wręczała moim najbliższym osobom przy pysznym ciastku i kawie. Jest to wspaniała okazja do spotkania się i odnowienia kontaktu. Część zaproszeń będę zmuszona wysłać pocztą z racji odległości, ale mimo wszystko zachęcam Was przy samodzielnej organizacji przyjęcia do wręczania zaproszeń, bądź do słownego zaproszenia gości 🙂

Gdzie kupić wspaniałe papierowe zaproszenia?

Długo szukałam odpowiedniego i wymarzonego zaproszenia na moje przyjęcie. Rynek wypełniony jest cudownymi produktami, ale uwierzcie mi, gdy miałam w głowię konkretną wizję – nagle nie mogłam znaleźć nic. Chciałam by było eleganckie, świeże, delikatne, minimalistyczne, kobiece, oryginalne, malowane efektem akwareli i dopiero u LOVE PRINTS – udało mi się znaleźć idealny wzór dla mnie.

W swojej ofercie mają cudowne motywy roślinne. Jestem zakochana w każdym z nich. Dodatkowo możecie znaleźć tam np. botaniczny kalendarz! Jest boski!

Popatrzcie jak wyglądają moje zaproszenia:

Wybrałam TEN model – Piwonia Pudrowy Róż

Zaufałam Agacie w 100% w doborze pasującej koperty. Nie zawiodłam się! Jasnoszara koperta idealnie wygląda w zestawieniu z pudrową piwonią. Każda z nich personalizowana jest ręczną kaligrafią w złotym kolorze. Kocham takie detale. Są w 100% pasujące do mojej wizji tego dnia.

LovePrints to ogromny wybór roślinnych wzorów. Poprosiłam ich o kilka próbek – by móc zaprezentować Wam alternatywę do ukochanej dla mnie piwonii. Oto one:

Do zaproszenia dodałam również karteczkę RSVP

 

No dobrze a co z osobami, które nie mają czasu na osobiste zapraszanie i nie chcą inwestować w zaproszenia papierowe?

Gdzie tworzyć zaproszenie w wersji online?

Jeśli lubisz wszelkie formy DIY mogę polecić Ci darmowy program graficzny CANVA, w którym bez problemu stworzysz ciekawe zaproszenie. Wtedy taką gotową grafikę możesz podesłać swoim gościom mailem/w Facebookowym wydarzeniu/w SMS-się lub po prostu wydrukować i wręczyć osobiście lub wysłać pocztą. Możesz również zadzwonić i każdą z osobna zaprosić telefonicznie.

A poniżej PREZENT !

Jeśli masz ochotę na szablon tekstu do zaproszenia lub chcesz uzyskać dostęp do darmowych szablonów w programie graficznym CANVA – zapisz się do Newslettera i korzystaj z darmowych prezentów.

Już niebawem kolejne niespodzianki jakimi będą GRY NA BABYSHOWER  w formie pliku pdf do pobrania.

Wszystko DARMOWO 🙂 -> TUTAJ

Published by Kinga

.

One Comment to “W jaki sposób i kogo zapraszać na przyjęcie BABY SHOWER? {prezent – darmowy szablon zaproszenia na BABY SHOWER}”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *