Gender Reveal Party – czyli nowa forma Baby Shower – co to takiego?

Dwa lata temu gry rozpoczęłam przygodę z marką „Zaskocz Mamę” mało kto z mojego otoczenia wiedział czym jest przyjęcie #babyshower, jak się je organizuje, kogo się zaprasza, gdzie się je robi i co najgorsze – co podarować przyszłej Mamie skoro już zostaliśmy zaproszone 🙂

Dwa lata wystarczyły, ponieważ na przestrzeni tych dwóch lat nie ma już pytań „Co to jest to babyshower?” i podobnych 🙂 Teraz pojawiają się pytania o porady o niespodzianki. Jestem zachwycona tym, jak wszyscy dookoła otworzyliśmy się na ta nową tradycję w naszej polskiej kulturze. Nasza kultura staje się bogatsza o nowy przemiły trend, jakim jest spotkanie najbliższych kobiet dla przyszłej Mamy i spędzenie wspólnie kilku chwil przed narodzinami dziecka.

Na moim blogu od dwóch lat wrzucam Wam inspiracje na dekoracje, na prezenty, na obyczaje związane z babyshower – przyszedł czas na kolejne hasło, które chciałabym Wam przybliżyć, ponieważ sezon 2019 należeć będzie nie do BABY SHOWER, a do GENDER REVEAL!

Opowiadając o tym ostatnio mojej znajomej usłyszałam tylko – „KINGA! COŚ TY ZNOWU WYMYŚLIŁA 🙂 ?????”

A tutaj Was ZASKOCZĘ hehe bo to nie ja wymyśliłam 🙂 Trend na Gender Reveal Party za oceanem trwa już dobre kilkanaście lat 🙂 Polska i Europa potrzebowała czasu by „dojrzeć” do tego typu wydarzenia i myślę, że jesteśmy gotowi by wprowadzić to do naszej kultury tak jak przyjęcia babyshower.

W momencie gdy oznajmiasz bliskim czy rodzinie szczęśliwą nowinę, że rodzina się powiększy – od razu pada pytanie o płeć Maluszka. U nas tak było, niemal jak z automatu każdy pytał: Córka? Syn? Co byś chciała? Wiesz już?

Trochę irytujące, ale chyba normalne 🙂 To ogromnie ciekawe!

I teraz wyobraźcie sobie, jakby zrobić to np. w taki sposób:

Zapraszacie wszystkich Wam bliskich sercu na imprezę/spotkanie/grila – tutaj możliwości jest bez liku iiii podczas tego przyjęcia ogłaszacie KTO MIESZKA W BRZUSZKU. Tylko jak?

Zdarza się, że w trakcie „gender reveal parties” o płci dziecka dowiadują się także sami rodzice, którzy wcześniej proszą lekarza o włożenie kartki z informacją do koperty. Ta, nieotwierana wcześniej przez nikogo, trafia do cukiernika, a ten przygotowuje specjalne ciasto. Modę na „gender reveal parties” wykorzystują oczywiście cukiernie, które oferują rozmaite torty i ciastka dla rodziców chcących podzielić się nowiną o płci dziecka.

To tylko jedna z możliwości. Powstają już kolejne pomysły i np. do ujawnienia płci dziecka wykorzystuje się balony. Schemat działania jest podobny, przyszli rodzice także do ostatniego momentu nie wiedzą, co znajduje się na kartce, którą zapisał lekarz podczas badania. W przypadku balonu, po jego uroczystym przebiciu wysypuje się z konfetti, oczywiście w kolorach niebieskim lub różowym.

Pamiętacie nasz filmik, w którym oznajmiłam Wam na Instagramie – kto mieszka w moim brzuszku?

https://www.instagram.com/p/BdahwoJFTJD/?taken-by=zaskocz_mame

Wspólnie możemy pomyśleć o innych niespodziankach, które zaskoczą Waszych gości 🙂

W moim sklepie znajdziecie również BOX z dekoracjami, które pomogą Wam zorganizować takie spotkanie, ewentualnie pomoga przyozdobić przestrzeń np. do nakręcenia pamiątkowego filmiku. TUTAJ

Czy można połączyć Baby Shower oraz Gender Reveal Party w jedno przyjęcie?

Oczywiście! I do tego zachęcam Was najbardziej 🙂 Wprowadzenie takiego motywu do przyjęcia babyshower jak oznajmienie płci jest świetnym pomysłem. Zachęci po pierwsze do przyjścia, po drugie stanie się świetnym urozmaiceniem i nie będzie nudno – o co bardzo często boją się przyszłe Mamy. Dodatkowo dzięki takiej uroczystej formie oznajmienia płci na pewno zyskacie mnóstwo pięknych wzruszeń i wspomnień.

Bardzo żałuję, że nie pomyślałam o tym rok temu. To na prawdę cudowne!

 

Published by Kinga

.

One Comment to “Gender Reveal Party – czyli nowa forma Baby Shower – co to takiego?”

  1. cordismanager pisze:

    Dziękuję za informację :*

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *