2 lata „Zaskocz Mamę”! – Rocznicowy wpis i podsumowanie drugiego roku :)

2 lata – już i dopiero tyle trwa moja droga pod marką „Zaskocz Mamę!” Nie boję się mówić i pisać o projekcie „Zaskocz Mamę” jak o marce, ponieważ już pierwszy ROK, który podsumowałam TUTAJ   udowodnił, że 12 miesięcy wystarczyło, by namieszać w naszej polskiej kulturze, w mediach społecznościowych i w spojrzeniu na kwestie dekorowania przyjęć oraz prezentów dla Maluszków.

Drugi rok, druga rocznica  jest dla mnie szczególna, ponieważ kolejny drugi rok „Zaskocz Mamę” dał mi jeszcze więcej dowodów na to, że było warto, że jest warto działać i motywować głównie do tego, by dzień powrotu ze szpitala Mamy i Maluszka wyglądał wyjątkowo. Cały rok 2018 wprowadził w moim życiu tak wiele zmian, że Kinga, którą byłam jeszcze rok temu, nie jest już tą samą osobą.

Urodzenie Sary przewartościowało mnie jako człowieka i umocniło mój charakter pod każdym względem. Pojawienie się Jej na świecie zmotywowało mnie jeszcze bardziej do tego, by to nad czym pracowałam poprzedni rok, rozwijać i pielęgnować. Nauczyłam się godzić cały mój plan dnia tak, by „Zaskocz Mamę” mogło dalej funkcjonować i co najważniejsze – rozwijać się dalej.

Był to również trudny rok, nie ukrywam i nie mam zamiaru skupiać się jedynie na blaskach, ponieważ jak to w życiu są i cienie 🙂 Skłamałabym pisząc, że było tylko różowo i bezproblemowo. Jak to w życiu, bywają gorsze i ciężkie chwile, są niepowodzenia i troski.

Postanowiłam w tym drugi roku działalności nie opisywać kolejno drogi rozwoju „Zaskocz Mamę” w każdym miesiącu, tym razem opiszę Wam jak wyglądał ten rok z perspektywy sukcesów, o których zawsze jest miło pisać i mówić, ale także z perspektywy porażek. O nich nie można zapominać i trzeba wyciągać z nich wnioski patrząc w przyszłość i planując trzeci rok 🙂 Tak, bardzo cieszę się, że rocznica STARTU „Zaskocz Mamę” przypada na koniec roku. To idealny czas by usiąść i podsumować cały rok oraz spojrzeć na to co przede mną 🙂

Rok temu napisałam:

Ten rok był dla mnie szczególnie ważny i zdecydowanie zaliczam go do tych do tej pory NAJLEPSZYCH lat ❤️ 

… ten był zdecydowanie LEPSZY! 2018 Rok to niesamowity rok, który przyniósł mi tak wiele szczęścia i spełnienia jak nigdy dotąd.

SUKCESY W ROKU 2018

Rozpoczął się pięknie, zasiadłam na kanapie Pytanie na śniadanie po raz drugi i mogłam pochwalić się autorskimi boxami, Przyjęcie W Pudełkupierwszy taki produkt na polskim rynku. Piszę o tym na początku, ponieważ to właśnie te pudełka w roku 2018 osiągnęły apogeum popularności w moim sklepie. TUTAJ relacja z wizyty na wizji.

Jak wiecie 2018 to również rok zmian w życiu prywatnym, zostałam Mamą!

Sara narodziła się pośród kwitnącego bzu 1.05.2018 o godzinie 12:50 – a ja NIGDY NIE BYŁAM SZCZĘŚLIWSZA. Biorąc ją w ramiona zrozumiałam, że właśnie po to żyję, po to się narodziłam by zostać Matką. Jej Matką! Teraz jako świadoma kobieta przed trzydziestką stwierdzam, że żaden inny dzień nie był piękniejszy od dnia narodzin SARY oraz bez wahania stwierdzam, iż Kinga, którą jestem przy niej jako jej matka, jest tą Kingą którą lubię najbardziej. 

 

Moment oczekiwania na Sarę uniemożliwił mi zrealizowanie wielu przyjęć i realizacji indywidualnych. Nie byłabym sobą gdybym tak po prostu odmawiała Wam przygotowania Waszych uroczystości. Wymyśliłam alternatywę dla zajętych terminów oraz dla chwilowej niedyspozycji w branży 🙂 Rok 2018 to zdecydowanie rok PRZYJĘĆ W PUDEŁKU.

Dokąd jeździły?

Może odpowiem inaczej, dokąd one nie jeździły! Oprócz Polski, pojechały także do Norwegii, Niemiec, Anglii, Irlandii i Grecji 😀 Kocham moc internetu! Dostawać zapytania o wysyłki zagraniczne, to jak zdobyć Mont Everest dla mnie 😀

Ani jednego ZWROTU od początku sklepu internetowego! 

Prowadzę sklep internetowy od września 2017 i wiecie co? NIE MIAŁAM PRZEZ TEN CZAS ANI JEDNEGO ZWROTU. Uważam ten fakt za swój ogromny sukces. Zawsze daję z siebie 100% i zawsze chcę byście jak najszybciej otrzymali swoje zamówienia.

Zaskocz Mamę Boxy – stacjonarnie w Muppetshop 

Od jakiegoś czasu produkty mojej marki możecie dostać w najwspanialszym butiku jaki kiedykolwiek widziałam i odwiedziłam – w warszawskim Muppetshop przy ulicy Kazimierzowskiej 43. Dla mnie, osoby prowadzącej tak maleńką działalność to ogromny sukces i wyróżnienie.

Boxy powitalne – nowe szaty graficzne

W ciągu całego roku 2018 zaproponowałam Wam dwie odsłony graficzne boxów powitalnych. Pojawiły się także propozycje dla osób kochających eco rozwiązania – drewniany baner powitalny.

Nowe motywy Przyjęć w Pudełku

Oprócz nowych boxów powitalnych zaproponowałam Wam również kilkanaście nowych motywów przewodnich w boxach, które sprzedaję pod hasłem PRZYJĘCIE W PUDEŁKU. Pojawiły się również boxy dedykowane na ROCZEK, URODZINKI ITP.

Łapacze snów z dedykacją dla Sary

Stworzyłam produkt jedyny taki na rynku – łapacze snów dedykowane mojej Sarze – które służą do upamiętniania kolejnych miesięcy Maluszka na zdjęciu. Łapacze snów wykonane z drewna z boho wstążkami dostępne TUTAJ

 

Nowe produkty w ZaskoczMamęSklepie

Pierwszy prezent dla Maluszka – Box prezentowy Stylowe SOS

Wiecie ile czasu zajęło mi przygotowanie idealnego Boxu Powitalnego dla Maluszka? ➡️ P ó ł R o k u !
Tyle czasu szukałam odpowiednich SKARBÓW do środka drewnianego pudełeczka. Od teraz nie tylko torty z pieluszek czy pampersów są propozycją prezentową dla nowonarodzonego dzieciątka w moim sklepie.

Wprowadzenie tego produktu do sklepu uważam za swój bardzo duży sukces, ponieważ przełamało to niejako barierę tematyczną sklepu. Nie jest to od tej pory sklep jedynie z dekoracjami, umożliwia to kompleksowe zorganizowanie powitania czy przyjęcia babyshower wraz z zaopatrzeniem się w prezenty.

Skrzyneczka na listy do Maluszka

Oprócz nowych prezentowych boxów, które nazwałam stylowe SOS Maluszka, do sklepu trafia: drewniana skrzyneczka na listy do Maluszka, która podbiła Wasze serca od pierwszej chwili. To jak wiele Mam wraz ze mną zaczęło pisać listy do swoich dzieci zaskoczyło mnie i dodało mnóstwo energii na więcej! TUTAJ

Torty z pieluszek tetrowych 

Dodatkowo wprowadziłam nową odsłonę tortów z pieluszek, od teraz tort z pampersów jednorazowych jest wymienny na tort z tetrowych pieluszek  TUTAJ

Dodatkowe boxy prezentowe na różne okazje

Pojawiły się także inne boxy prezentowe, specjalna edycja Christmas – Forest Friends, box z dodatkami na chrzciny oraz mini boxy prezentowe (smoczek z zawieszką, retro ślinaczek czy bloomersy) w drewnianym opakowaniu.

Rok 2018 to również ogromny rozwój sklepu i wysyłek

Każdy kolejny miesiąc generował coraz większą sprzedaż, podsumowując kolejne miesiące byłam bardzo zadowolona i niesamowicie spełniona.

Mimo coraz większego brzuszka ciążowego pakowałam dzielnie Wasze zamówienia i przyznam się Wam, że do tego stopnia byłam zaangażowana w to co robię, że pakowałam je również w szpitalu <3 gdy trafiłam na tydzień na oddział patologii ciąży. Mąż dowoził mi pampersy, a ja je dla Was skręcałam i układałam w torty. Później on w domu dokładał resztę gadżetów i przywoził mi do ostatecznej akceptacji. To było szalone! Ale dzięki temu jakieś 5 przyjęć baby shower mogło odbyć się bez żadnego odwoływania.

Od 2018 więcej mnie prywatnie na blogu 🙂 Kingi jako mamy, już nie tylko organizatorki przyjęć. 

Na początku 2018 roku, w styczniu, ogłosiliśmy płeć naszego Bejbika i od tego momentu rozwinął się również mój blog pod kątem tematów macierzyńsko-parentingowych. Dotąd przeważały w nim inspiracje przyjęciowe, natomiast okres ciąży sprawił, iż pojawiło się w moim miejscu w sieci bardzo dużo osób na tym samym etapie, które chciały czytać jak wyglądają moje przygotowania do najważniejszej życiowej roli. Stąd na blogu szereg wpisów o tematyce wyprawkowej itp. Nadal ta tematyka mocno rozkwita na moim blogu i bardzo Wam dziękuję, że piszecie, pytacie, komentujecie.

Darmowe produkty online

Rok 2018 z założenia miał być rokiem darmowych produktów, które pomogą Wam w organizacji przyjęć i koordynacji całego przedsięwzięcia.

Otrzymaliście ode mnie następujące prezenty do pobrania zupełnie za darmo:

BABY SHOWER PLANNER

SZABLON ZAPROSZENIA NA BABYSHOWER

POMYSŁY NA PREZENTY DLA GOŚCI

DARMOWY BANER WITAJCIE

GRY I ZABAWY na BABY SHOWER

PARTY PLANNER – CHRZEST ORGANIZACJA KROK PO KROKU

15,8 tysięcy osób, które każdego dnia śledzą moje konto i zostawiają serduszka ❤️❤️❤️

Doskonale pamiętam ten dzień gdy udostępniłam pierwsze zdjęcie i ogłosiłam na prywatnym koncie, że powstało @zaskocz_mame – dzisiaj gdy patrzę na tą okrągłą liczbę wzruszam się. Serio szczerze się wzruszam i traktuję to jako mój mały sukces 🙂 sukces że to co publikuję jest dla Was na swój sposób ciekawe, że chcecie kibicować bądź podglądać 🙂 że chcecie po prostu być na bieżąco – a to dla mnie dużo ! 🙊❤️ @zaskocz_mame to nie ja sama 🙂 TO MY!!!! A odkąd jest ze mną ONA – mam ciągle siły na więcej i więcej. Jest moim motorem i największą inspiracją. To dzięki Niej wiele z Was trafiło do mnie podczas ciąży i tuż po porodzie. 😍Tym bardziej cieszę się że jest tu grono osób które są na tym samym etapie życiowym co ja ❤️

Moja lista subskrybentów 

Kolejnym ważnym sukcesem roku 2018 jest lista suksbrybentów – obecnie jest Was już 980!!!. To był cel na ten rok i skaczę do góry, ponieważ udało mi się go zrealizować – do okrągłej liczby brakuje mi 20 osób. Mam swoją listę mailingową, listę osób, które informuję o nowych wpisach na blogu o promocjach oraz o prezentach. Jeśli chcesz się do niej zapisać – ZAPRASZAM CIĘ SERDECZNIE.

Zorganizowanie aranżacji do sesji zdjęciowej

Ostatnim sukcesem o którym chciałabym wspomnieć to zimowa sesja zdjęciowa zrealizowana we współpracy z Magdaleną Piechotą oraz moją siostrą Leną. Efektem tej współpracy są przepiękne zdjęcia na tle naszej aranżacji. Najpiękniejszą nagrodą za pracę, którą wykonałyśmy jest Wasze zadowolenie i Wasza radość.

Zdjęcia, które oglądacie w tym wpisie rocznicowym, również pochodzą z tej sesji. To tak wspaniała pamiątka, że nie mogłam się powstrzymać i dodałam ich ponad 100 🙂 Magda, po raz kolejny już obdarzyła mnie wspaniałą pamiątką, której nie potrafię opisać słowami. Zdjęcia mają dla mnie ogromną wartość. Nie wyobrażam sobie nie zachowywać wspomnień w takiej formie.

Siedlce

Och jak ja się cieszę, że nareszcie zauważacie sklep @zaskocz_mame Nie skłamię jeśli napiszę, że przez całe blisko 2 lata miałam raptem 7 zamówień na boxy z miasta, w którym obecnie mieszkam. Cały mój przychód generowały zamówienia z Polski, głównie stolica ❤️

W samym wrześniu liczba siedleckich zamówień wzrosła pięciokrotnie, a podsumowując końcówkę roku jest jeszcze lepiej. Cieszę się, że WITACIE MAMY, ORGANIZUJECIE BABY SHOWER i OBDAROWUJECIE MALUSZKI moimi produktami. Jestem bardzo ciekawa skąd ta zmiana 🙂 z której oczywiście baaaaaardzo się cieszę ❤️😘

Dodatkowo zauważam, że korzystacie z inspiracji i robicie to sami, na swój sposób. RÓWNIEŻ MNIE TO BARDZO CIESZY I DUMNA JESTEM Z KAŻDEGO TATY CZY BLISKICH KTÓRZY ROBIĄ TO WŁASNYMI SIŁAMI.,

PORAŻKI W ROKU 2018

Sklep w Niemczech

Największa porażka o której najtrudniej mi mówić i pisać. Marzenie niezrealizowane, zupełnie nie miałam jak i kiedy do tego usiąść. Plan na stronę, tłumaczenie jest, natomiast brak czasu, weny i zgłębienia tematu.

WYBACZCIE!

Nowości w szufladzie

Nie chcecie wiedzieć ile pomysłów na produkty czeka w szufladzie. Nie wiem na co… Chyba na lepsze czasy, które pewnie nigdy nie nadejdą 🙁 Chciałabym więcej, chciałabym ciągle zaskakiwać czymś nowym, ale niestety moja doba ma tylko 24h i po prostu SIĘ NIE WYRABIAM 🙁

WYBACZCIE!

Nowa odsłona stron WWW

Oj jak to mnie męczy! Ten punkt jest zawsze na górze mojej listy TO DO ale jak wiecie – łatwe to nie jest. Wszystkie strony, które mam pod marką „Zaskocz Mamę” musza jak najszybciej ulec ulepszeniu 🙂 Dajcie mi chwilę jeszcze.

Ciągły brak czasu na więcej publikacji i więcej nowości

To też jedna z moich największych bolączek. Piszecie i prosicie o nowe wpisy na blogu z konkretną tematyką bądź inspiracjami na przyjęcia a ja niestety nie jestem w stanie wszystkiego zrealizować. Wybaczcie! Niestety nie mogę obiecać, że to się zmieni, ponieważ obowiązków przybywa 🙁

Poolparty

Z perspektywy organizatora przyjęć moja największa porażka to brak poolparty w realizacjach zrealizowanych. To było moim marzeniem, niestety intensywny letni sezon nie dał mi spełnienia w tej kwestii. Może rok 2019 pozwoli mi podjąć takie wyzwanie. Ktoś chętny?

Instakryzys

Mój kryzys polegał na takim ‚ZAWIESZENIU‚ w sieci. Zawieszeniu w tym co widzę. Może był to typowy spadek motywacyjny? Nie wiem.
Wiem, że brak motywacji, pomysłów i chęci do działania to całkiem normalny stan, przez który przechodzi cyklicznie niejeden twórca. Taki jest już ciężar kreatywnych profesji, ale to jeszcze nie powód, by rzucać wszystkim i wszystko w cholerę.  Nie pracuję nad „Zaskocz Mamę” od kilku dni, są to solidne miesiące pracy i po paru tygodniach tego okropnego ‚zawieszenia’ – stwierdziłam, że zaniedbałam to co najważniejsze – otrzymywałam za mało bodźców, nie szukałam nieustannie nowych inspiracji, przestałam nawiązywać kontakty z osobami z mojego środowiska. Trochę zajęło mi dojście do tej wiedzy, ale bardzo się cieszę, że jestem już bogatsza o tą wiedzę.
Patrzenie na spadające statystyki to droga donikąd. Obserwowanie nieustannie tych samych kont, bez dodawania nowych, to także droga donikąd. Zrozumiałam to i dzięki temu mój kryzys minął. Uporządkowałam ścianę, wyszukałam masę ciekawych osób za oceanem i zrozumiałam po co tutaj jestem. Jestem tu po to by widzieć świat piękniejszym, ale jestem tu również dlatego, by ten świat tak przedstawiać i dawać Wam inspirację, pomysły i pozytywną energię.

Podziękowania

Dziękuję Ci!

Gdyby nie to, że jesteś tu i czytasz moje teksty „Zaskocz Mamę” nie byłoby tym samym miejscem w sieci. Dziękuję Wam za to, że wspólnie tworzymy ten świat. Dziękuję, że jesteście i motywujecie mnie do tego by ciągle iść do przodu i ciągle się rozwijać. Dziękuję za Wasze opinie, wiadomości i uśmiechy na ulicy.

Dziękuję mojej rodzinie!

Dzięki moim bliskim za wsparcie, za ich zrozumienie i za kciuki, które stale zaciskają, ale tak najbardziej na świecie dziękuję im za to, że zawsze tak bezgranicznie we mnie wierzą. Mieć ich po swojej stronie to ogromny dar i ogromna siła.

A najbardziej ze wszystkich mi bliskich dziękuję mojemu Mężowi, w którym każdego dnia mam oparcie. Dziękuję Ci, że znosisz codzienność z Zaskocz Mamą 😀 że pozwalasz mi realizować swoje marzenia i plany i nigdy nie mówisz DOŚĆ.

 

Plany

Rok temu planowałam i w niektórych kwestiach rozczarowałam się. Zdecydowałam, że w 2019 postaram się nie zakładać celi, nie stawiać sobie wytycznych.

Mam jeden cel – ROZWÓJ marki i szerzenie idei powitań po porodzie. To cudowne jak widzę tego efekty.

Nie mam na celu sprzedanie całej Polsce moich boxów 🙂 – mam na celu zmotywowanie całej Polski do celebrowania tych chwil, do robienia tego na swój sposób, ale tak by uczcić dzień powrotu Mamy i Maluszka do domu. Chcę również by każda przyszła Mama miała okazję do świętowania swojego błogosławionego stanu i by mogła cieszyć się z tego, że  spodziewa się dziecka.

Taki jest cel i motto „Zaskocz Mamę” od początku. Niesienie myśli.

Sklep narodził się po to by Wam to ułatwiać, ale idea jest ponad to 🙂

Trzymajcie za mnie kciuki! Daję z siebie wszystko, ale Wasze wsparcie jest zawsze potrzebne.

Ściskam Was mocno!

Świętujmy – to najpiękniejszy czas w roku.

Zdjęcia: Magdalena Piechota

Wieniec i wianuszki : Kwiatów Kilka

Drewniana cyfra: Puzel Dekoracje

Garnitur Kuby: Medicine

Published by Kinga

.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *